O projekcie
Sprawdź, czym jest projekt „Akumulator Zmian”

CEL PROJEKTU
Wspieramy społecznie i zawodowo

Celem projektu  jest wsparcie społeczno-zawodowe osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym szczególnie z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Poprzez wykorzystanie potencjału podmiotu reintegracyjnego jakim jest m.in. Zakład Aktywności Zawodowej

Zwiększymy zatrudnienie
Edukujemy bliskich
Integrujemy i angażujemy
Budujemy relacje

Ważnym założeniem projektu jest nie tylko wsparcie psychologiczne, doradcy zawodowego, poprzez
warsztaty aktywizujące, podniesienie kwalifikacji, praktyki i staże, ale przede wszystkim uzyskanie zatrudnienia przez te osoby bądź w ZAZ lub na otwartym rynku pracy.

Ważnym elementem jest stała współpraca z pracodawcami, w zakresie dostosowania do zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością, pozyskania niepełnosprawnego pracownika, utrzymania w zatrudnieniu przez ograniczenie skutków niepełnosprawności.

Działamy społecznie
Klub Aktywności Osób z Niepełnosprawnościami

Zadaniem Klubu jest przywrócenie i wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej.

W ramach Klubu odbywają się warsztaty z zakresu kompetencji społecznych, integracji, doskonalenia umiejętności radzenia sobie w sytuacjach życiowych i społecznych, wypełnienie wolnego czasu, kształtowanie współpracy w grupie, warsztaty rękodzielnicze, spotkania otwarte, wykłady tematyczne oraz dyżury specjalistów.

Zasilamy zmiany
Co mówią o nas uczestnicy?
Jarosław

„Udział w projekcie to był najlepszy krok w mojej karierze zawodowej! Dzięki szkoleniom i stażom dowiedziałem się wielu przydatnych rzeczy, które pomogą mi w znaleźć pracę. Teraz czuję się pewniejszy na rynku pracy i wiem, jak sobie radzić”

Piotr

„Staże to świetny sposób na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej jednocześnie. Wiedziałem, że praktyka jest ważna, ale dopiero podczas stażu zrozumiałem, jakie to ma znaczenie. To była nauka w działaniu.”

Marek

„Dzięki stażom poznałem faktyczne wymagania rynku pracy. Byłem mile zaskoczony, jakie umiejętności są naprawdę ważne dla pracodawców. To pozwoli mi lepiej się przygotować do przyszłych wyzwań.”

SPRAWDŹ NAJNOWSZE WPISY
Aktualności

W ramach projektu Akumulator Zmian tworzymy i publikujemy treści opracowane przez specjalistów w swojej dziedzinie

pexels-photo-6248983
pexels-cottonbro-studio-8543054
pexels-mart-production-7277896

Skip to content