Rodzaje pracy zdalnej dla osób z niepełnosprawnościami

pexels-marcus-aurelius-4064080

Nowe możliwości pracy pojawiły się dla osób z niepełnosprawnościami dzięki popularności pracy wykonywanej z własnego domu lub dowolnego innego miejsca. Praca zdalna dla osób z niepełnosprawnościami umożliwia podjęcie aktywności zawodowej osobom z trudnościami zw poruszaniu się albo takim, które nie mogę opuszczać domu ze względów zdrowotnych. Praca dla osób z niepełnosprawnościami w formie zdalnej oferuje wiele atrakcyjnych możliwości. Warto zainteresować się przede wszystkim ofertami, które proponują rozwiązanie „home office” m.in:

Operator wprowadzania danych – Ten rodzaj pracy osoby z niepełnosprawnością mogą wykonywać bez wcześniejszego przygotowania. Konieczny jest jedynie dostęp do komputera i internetu lub konkretnych programów, które zapewnia pracodawca. Praca polega na wprowadzaniu dużej ilości danych do systemów informatycznych zgodnie z instrukcją podaną przez pracodawcę.

Copywriter – to dość lekka praca dla osób z niepełnosprawnością, które mają lekkie pióro i interesują się marketingiem. Praca na stanowisku copywriter freelancer może być dobrym rozwiązaniem. Zadaniem jest pisanie różnego rodzaju artykułów: blogowych, sponsorowanych, opisów produktów do internetowych sklepów. Wynagrodzenie jest uzależnione od umiejętności SEO, objętości tekstu oraz rodzaju zlecenia.

Branża IT – Informatycy i programiści nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Co więcej, swoje zadania mogą oni wykonywać w 100% zdalnie! Jeśli interesuje Cię opisywana praca, zainteresuj się kursami programowania w językach Java, C#, Python lub innych. Dzięki tym umiejętnościom możesz liczyć na bardzo wysokie zarobki, które dadzą Ci pełną niezależność finansową.

Praca w księgowości – Jeśli masz co najmniej średnie wykształcenie ekonomiczne, umiesz obsługiwać programy finansowo-księgowe, jesteś dokładny i terminowy – praca księgowego na Ciebie czeka! W wielu biurach rachunkowych lub przedsiębiorstwach pracodawca może się zgodzić na pracę zdalną z orzeczeniem o niepełnosprawności. Możesz również pomyśleć o własnej działalności i wspierać swoich klientów w comiesięcznych rozliczeniach.

Telemarketer – osoby z niepełnosprawnościami, które czują się swobodnie w sprzedaży, są komunikatywne i charyzmatyczne mogą podjąć pracę w telemarketingu. Może to być sprzedaż produktów przez telefon, udzielanie informacji, umawianie potencjalnych klientów, windykacja lub przeprowadzanie teleankiet.

Skip to content