Celem projektu jest wsparcie społeczno-zawodowe osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym szczególnie z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Poprzez wykorzystanie potencjału podmiotu reintegracyjnego jakim jest m.in. Zakład Aktywności Zawodowej
Ważnym założeniem projektu jest nie tylko wsparcie psychologiczne, doradcy zawodowego, poprzez
warsztaty aktywizujące, podniesienie kwalifikacji, praktyki i staże, ale przede wszystkim uzyskanie zatrudnienia przez te osoby bądź w ZAZ lub na otwartym rynku pracy.
Ważnym elementem jest stała współpraca z pracodawcami, w zakresie dostosowania do zatrudnienia osoby z niepełnosprawnością, pozyskania niepełnosprawnego pracownika, utrzymania w zatrudnieniu przez ograniczenie skutków niepełnosprawności.
Zadaniem Klubu jest przywrócenie i wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej.
W ramach Klubu odbywają się warsztaty z zakresu kompetencji społecznych, integracji, doskonalenia umiejętności radzenia sobie w sytuacjach życiowych i społecznych, wypełnienie wolnego czasu, kształtowanie współpracy w grupie, warsztaty rękodzielnicze, spotkania otwarte, wykłady tematyczne oraz dyżury specjalistów.
„Udział w projekcie to był najlepszy krok w mojej karierze zawodowej! Dzięki szkoleniom i stażom dowiedziałem się wielu przydatnych rzeczy, które pomogą mi w znaleźć pracę. Teraz czuję się pewniejszy na rynku pracy i wiem, jak sobie radzić”
„Staże to świetny sposób na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej jednocześnie. Wiedziałem, że praktyka jest ważna, ale dopiero podczas stażu zrozumiałem, jakie to ma znaczenie. To była nauka w działaniu.”
„Dzięki stażom poznałem faktyczne wymagania rynku pracy. Byłem mile zaskoczony, jakie umiejętności są naprawdę ważne dla pracodawców. To pozwoli mi lepiej się przygotować do przyszłych wyzwań.”